JanyOK

Sbírka listin

Jaký je postih za nesplnění povinnosti uložení některých listin, např. závěrka a nebo podpisové vzory, ve sbírce listin v Obchodním rejstříku?

Nejlepší odpověď
standa

Za nezveřejní ÚČETNÍ ZÁVĚRKY, jak je požadováno dle ustanovení § 21a zákona o účetnictví
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/ucto/cas­t3.aspx

lze uložit pokutu až do výše 3% hodnoty aktiv.
(§ 37/1.g)

Za nesplnění povinnosti vložit do Obchodního rejstříku (OR) „podpisové vzory“ *), se neukládá žádná finanční sankce, ale problém nastane, protože firma nebude zapsána do OR ☹

*)
jedná se o jednorázovou povinnost při zakládání firmy, resp. při ustanovení nových statutárních zástupců již existující firmy.

Pro úspěšné provedení zápisu do obchodního rejstříku je třeba k návrhu na zápis přiložit všechny potřebné přílohy… a jednou z nich je i „souhlas jednatelů/členů představenstva s vykonáváním funkce + jejich podpisové vzory“

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/ucto/cas­t7.aspx