co je to Živnostenský list a obchodní zákoník

přesně nerozumím tomu co to znamená.

Nejlepší odpověď
alenka901

Živnostenský list býval dokument, opravňující živnostníka k provádění živnosti.
Obchodní zákoník (513/1991 Sb.) je zákon v oblasti obchodního práva coby součásti soukromého práva. Obecným právním předpisem soukromého práva je občanský zákoník a obchodní zákoník představuje nejvýznamnější zvláštní předpis k občanskému zákoníku. Obchodní zákoník upravuje

  • postavení podnikatelů (např. otázky obchodní společnosti, firmy, jednání podnikatele)
  • obchodní závazkové vztahy (obchodní smlouvy, odpovědnost za škodu atd.)
  • některé jiné vztahy s podnikáním související (např. obchodní rejstřík)
  • postavení jiných osob než podnikatelů, pokud tak stanoví zákon (např. soukromoprávní nároky spotřebitelů při poškození nekalou soutěží)

Další odpovědi
Dandi

Živnostenský list je průkazem oprávnění k provozování ohlašovacích živností. Je to listina legitimační povahy, jeho vydáním se živnostenské oprávnění nezakládá, ani nedokazuje jeho existenci. Obchodní zákoník je pak sbírka zákonů vztahující se k obchodování. Viz odkaz http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obchzak/

Attack-design

živnostenský list je úřední listina, ketrá ti dovoluje podnikat v různých sférách, dle toho si i necháš vystavit ŽL
Obchodní zákoník je soubor zákonů o obchodních vztazích,normách,je­náních, proště upravuje obchodní zákony