iceT

Sbalit kluka,sbalit holku?

„Včera jsem sbalila bezva kluka.“
To je věta asi populární mezi mladýma holkama,když si takhle povídají na zastávce a i jinde,ale zajímá mě,proč se pro tuhle aktivitu-namlouvání nebo jak ujal zrovna tenhle výraz-sbalit.
Doplňuji:
No já si toho svého našla už před šesti lety a ani tehdy jsem nepoužila výraz „sbalila jsem ho“.Nikdy se mi to slovo nelíbilo,stejně jako výraz pro líbání „cucat se s někým“.Asi jsem divná.
Ale protože se tady často vyskytuje otázka „jak sbalit někoho“,nedalo mi to a zeptala jsem se.

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že jde o přenos jednoho z významů uvedeného slovesa:: koho v co, čím (temnotou, nicotou), obestřít, zahalit, obklopit něčím; pohltit:
Takže obecné pojmenování, třeba že chlapec „pohltil“ dívku, obklopil ji pozorností atd.

Etymologický slovník

Další odpovědi
www

Já bych to viděl jinak, než uvádí An.
Sbalit kluka je jako sbalit nářadí, kufry ap. Zkrátka sbalit jej jako „svoji věc“, přivlastnit si ho.
Ale nejsem študovanej v tomto oboru, jen to tak cítím 😁.

briketka10

nevím jak ten výraz vznikl, ale já ti iceT se srdce blahopřeju k tomu „sbalení“ :)
Doplňuji:
jestli se to ale týká tebe ovšem ??
nebo jsem to špatně pochopila já trumpetka, jak mi říká bolak :)

briketka10

jo, tak jsem to nepochopila..
a co je s tebou bolaku všimla jsem si, ze máš zastrčený růžky a i Drap vy hoši dnes budete stávkovat ??

briketka10

jo, tak jsem to nepochopila..
a co je s tebou bolaku všimla jsem si, ze máš zastrčený růžky a i Drap vy hoši dnes budete stávkovat ??

bolak

briketka10: nemluv o mně, dnes jsem plachý