Hanz Blažek

Samovolné vypínání datových přenosů ?

Dobrý den,
před měsícem jsem koupil Samsung Galaxy s6310 Young z Androidem 4.1.2 Jelly Bean, Vše bez problému, poslední dobou se však během dne náhodně vypnou mobilní data, a po opakovaném mačkání tlačítka pro vyp/zap dat přímo v telefonu, né a né naskočit, chtěl bych vědět, kde je zakopaný pes ? Data naskočí až po resetu telefonu, a také jsem si všiml, že mi vypadne i dostupnost v síti operátora, takže nevypadnou pouze data ale i možnost volat či psát sms zprávy.

  • Telefon ?
  • SIM karta ? (mám jí už hodně dlouho, lze ji bezplatně vyměnit u operátora) ?
  • či nějaká aplikace v mobilu ?

Máte někdo zkušenosti ?
Za každou radu předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Hakunamatata

Toto stejné se mi stalo, když jsem si koupila nový Sony Ericsson Xperia. Měla jsem však „štěstí“, že se mi ještě k tomu začal o pár týdnů později sám restartovat, takže mi ho vyměnili za nový. Ale chápu tvé utrpení s neustálým vypadáváním internetu. Doporučuji reklamaci.
Doplňuji:
Takže předpokládám, že aplikacema to nebude a simkou taky ne (mám ji už 11 let).

Další odpovědi
Bedy

SIM kartou to být nemůže, to by vypadávala celá síť a mobil by hlásil Vložte SIM a pochybuji, že by se o toto starala nějaká aplikace – nejvýše virus, ale to je hodně málo pravděpodobné, mobilní viry většinou jsou spíš větrači kreditů a peněženek.

Tento problém je typický pro levnější dotykovky (hlavně ty s Androidem), doporučím reklamovat a ideálně požádat o vrácení peněz a koupit si něco solidnější. Za 3 tisíce se dají sehnat i solidnější mobily, než je tento, zejména co se kvality týče. Kdyžtak mi můžete napsat vnitřní poštou… 🙂

Pavel Kozar

Samovolné vypínání dat v mobilu: K tomuto tématu se rád vyjádřím, jelikož se mi tento problém stal u dvou mobilů. Je jedno v jaké je mobil ceně nebo o jakou značku Androidu se jedná, jde především o to, že jste si koupili mobil s využitím dual sim a mobil má někdy problémy pochopit, která sim je nadřazená. Já druhou sim kartu nepoužívám kvůli internetu a tak jsem si nastavil v režimu mobilní sítě u mé preferované sim karty režim LTE/3G/2G (automaticky připojit) a u druhé sim karty režim 3G/2G (automaticky připojit) a problém vyřešen