Macikfu

Saldo hodiny.

Jelikož nam bude uzavřena prodejna z duvodu rekonstrukce,jsem prevedena na jinou pobočku.na teto pobočce nemam umozneno odpracovat svuj uvazek 22 h,pry budu v minusovem saldu,ktere si budu muset odpracovat v jiných měsících. Muze to po me zamestnavatel chtít,ma na to právo???

Odpovědi
Mc Merkurion

…můj názor je, že je to jeho problém, von ti má zajistit práci a když ji nemá, tak zaplatit průměrem, nebo jak se dohodnete … ale více a hlavně přesně podle zákoníku řekne ivzez …

ivzez

„Mínusové" nebo „saldo“ hodiny jsou nesmysl.
Zaměstnavatel je povinen zaměstnanci přidělovat sjednaný druh práce
ve sjednaném rozsahu a v místě sjednaném v pracovní smlouvě jako místo výkonu práce.

Pokud pro zaměstnance takovou práci nemá, jde o překážku
na straně zaměstnavatele, za kterou zaměstnanci náleží náhrady
mzdy ve výši průměrného výdělku.

Přeložení na jinou provozovnu či převedení na jiný druh práce
je možné pouze za určitých podmínek.
Přeložení na jinou provozovnu není možné bez souhlasu zaměstnance.
(I převedení na jiný druh práce má jistá omezení.)

Jestli máte v pracovní smlouvě jako místo výkonu práce sjednánu
přímo provozovnu, která bude dočasně uzavřena, nejste povinna
vykonávat práci v jiné provozovně. Máte-li ale sjednáno celé město,
může Vám zaměstnavatel přidělovat práci v kterékoliv provozovně
v tomto městě.