ZIU 682

S kým žijí dělníci?

S kým žijou dělníci? Dělnic je oproti dělníkům málo a dělníků je opravdu hodně. Mám na mysli vlastně všechny chlapské manuální práce. Ženských praucjících rukama není tolik jako chlapů, tak nechápu, s kým žijí ty spousty dělníků? Ty musí být sami ne?

Nejlepší odpověď
Luxx

to je zase úvaha toto :D

za prvé – slovo dělník se používalo za komančů, dnes se tomu říká operátor výroby a různě podobně…
za druhé – od kdy má povolání vliv na to, kdo s kým žije?

Další odpovědi
marci1

Dělník může žít s kýmkoliv, třeba i s lékařkou, profesorkou ap. Pokud se mají rádi a rozumí si, tak proč ne? 🙂

briketka10

Tak hele znám spoustu žen, který makaj a neflákaj
slovo neflákaj se ve fabrikách, jezděj z man.vozíkem
jeřábnic apod. moje ségra, která má střední grafickou
školu byla propuštěná po 20 letech a manuelně maká
tam, kde dělaj chlapi tu samou práci úkolově a pěkně
se nadře chodí domů strhaná a maká na dvě směny
někdy jde i v sobotu, nebo na noční, jak nakážou !!
a žijou tyto ženy s nějakými podřadnými lidmi ?
ne, každý jedinec má nějakou hodnotu já mám taky
střední školu a žila jsem s brašnářem pro mě měl
jedinečnou hodnotu uměl krásně hrát na kytaru a moc
jsme si rozuměli ve všem v muzice, filmech škoda jen,
že moc onemocněl.
Ale rozdíly bys dělat neměl.

anonym

Žijí s těma ostatníma,kteří jsou volní.
Žen pracujících rukama je mnohem více,to bys koukal.

da ny

„Dělníci“ žijí s ženami se základním, středoškolským, vysokoškolským vzděláním nebo sami … ;)
„Rukama pracuje“ automechanik, pekař, instalatér, truhlář, řezník, elektrikář, zedník … (tak tomu mám rozumět?)
Jinak též odpověď viz. klumprt ;)
Znám 3 lékařky, které jsou ve svém druhém manželství s manželem – majitelem výučního listu (pracujícím rukama) léta velmi spokojené a šťastné ;D

Přirozená inteligence a zdravý selský rozum – to je přece věc!

klumprt

Dělníci žijí nejčastěji na ubytovně s jinýma dělníkama. Buď jsou svobodní, nebo rozvedení, nebo posílají peníze svým rodinám. Na Moravu, na Slovensko, na Ukrajinu.

ReHu

Kde žiješ?
V ČR?
To se asi špatně díváš kolem sebe.

Minas

Klumprt.. ano na Ukrajinu :D Nejde o rozdíl práce, otec nejlepšího kámoše je zedník a jeho manželka je učitelka na vejšce..

střevo

no sou sami
často žijou v ústavech pro dělníky
za fašismu (totalismu KsČ)měly pro ně fabriky
ubytovací ústavy