Razhel

Poradíte, k čemu jer dobré tzv. „růžové prohlášení“?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám jít na brigádu a vyplnit růžové prohlášení. Do teď jsem se s tím nesetkala. Jsem hlasena na úřadu práce, tak si říkám jestli je to nutné to vyplnovat. A o či vlastně jde. Ano hledala jsem i na Googlu, ale nenašla jsem pro mě žádné vysvětlení, které bych pochopila.

A poslední otázka je, jestli ho vůbec podepisovat musím.

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Růžové prohlášení

Nejlepší odpověď
Hlada

Daňový systém umožňuje různé slevy na poplatníka. Prohlášením se dává souhlas jednomu zaměstnavateli k uplatnění těchto slev.
Když prohlášení nepodepíšeš, můžeš slevy uplatnit ve svém přiznání.