Tomsaj

Jak zrušit růžové prohlášení (viz popsaný případ)?

Pracuji na DPP u jedné společnosti, kde mám podepsané růžové prohlášení na celý rok 2019. Zvažuji, že nastoupím na HPP u nového zaměstnavatele, ale potřeboval bych tedy zrušit toto růžové prohlášení a podepsat nové u nového zaměstnavatele, který mě bude zaměstnávat na HPP. Moje otázka zní: Jak zrušit stávajicí růžové prohlášení? Komu a jak to známit, lze zrušit k danému dni a k následujicímu už uplatnovat u jiného zaměstanavatele?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já bych mnaopak poradila ponechat prohlášení podepsané
u zaměstnavatele s DPP, aby se i u něj strhávala zálohová daň.

Po skončení roku si od obou zaměstnavatelů vyžádat potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách daně. Do konce března podat daňové přiznání (DP), uvést v něm příjmy z obou zaměstnání a uplatnit daňovou slevu na poplatníka (případně i další slevu/y).

Jestli nyní podpis u DPP (obraťte se na toho, kdo Vám dal prohlášení
k dani z příjmu podepsat) zrušíte, bude se z DPP srážet konečná srážková
daň, kterou lze vrátit jen v případě nízkých ročních příjmů.

Další odpovědi
Arne1

Zbytečné starosti. Mzdová účetní to vyřeší. Pokud si budeš dělat dané sám, tak se taky nic neděje.