Adam

Rudolf II. trpěl duševní poruchou. Mohl ji po někom zdědit?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Rudolf II. měl velmi pravděpodobně syfilis, který se v pozdějších stádiích neléčené nemoci (v jeho době se tato nemoc obvykle tajila a nevíc ani nebyla vyléčitelná) projevuje mimo jiné rozkladem osobnosti. Tuto nemoc tedy nezdědil ale získal od některé ze svých mnoha milenek.

Dalším pravděpodobným důvodem jeho obnormality je i skutečnost, že pocházel z příbuzenského svazku, nicméně výše zmíněná choroba v jeho případě hrála velmi důležitou roli.