Markýtka

ROZZUŘENÝ SOUSED

Dobrý den, zajímalo by mě zda má soused právo nám vypínat elektřinu,(bydlí nad námi) začalo to tím, že jsem si pustila jednou nahlas hudbu, bylo to po poledni (jindy si jí nepouštím, to jen někdy přítel) a podotýkám, že to zas tak nahlas neřvalo, napřed to byly šílený rány do topení a nato vypnutý proud, tak jsem ho zapla a za chvíli znova, když jsem otevřela dveře začal na mě řvát, ať ho neseru a vypadnu odtud, že tady nemám co dělat a bránil mi v zapnutí, byl dost agresivní (bydlím u přítele, s kterým mám dvě malý děti), jde o to, že tu nemám trvalý bydliště, mám ho na úřadě, když se povinně měnily občanky, přítel mě chtěl přihlásit u něj, ale oni, že napřed musím mít trvalé bydliště na městským úřadě, že už jsem tam byla hlášená, když mě z původního tr.bydliště odhlásila majitelka domu. Má i tak právo na mě takhle řvát, vyhrožovat mi a vyhazovat mě, a kdyby se to opakovalo, co bych měla udělat, kde to nahlásit, děkuji za odpověď
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, ikdyž teď vím, že na to nemá právo, vím, že by to zopakoval znova a za ty nervy mi to nestojí, věřím tomu, že stejně už teď po tomhle incidentu si bude dovolovat pořád, proč, protože jsem jenom ženská a on je přeci chlap. (navíc si tu hraje na majitele celého domu, jen poroučí, přikazuje…je nás tu 8 rodin, a ty lidi si to tady nechají od něj líbit, aby měli klid, a taky proto, že tu vede učetnictví). Ve vedlejším vchodě, jsem bydlela 8let v pronájmu a žádný problémy s nikým jsem tam neměla, ale v tomhle vchodě nemám právo podle nich na nic, když tu nemám trvalé bydliště

Nejlepší odpověď
Wareg

Dobrý den, soused na takové chování nemá právo. Pokud byste rušila noční klid 22.00 do 6.00, dalo by se polemizovat, ale v tomto případě je soused typickým příkladem hulváta nejvyššího kalibru. I když nemáte trvalé bydliště nahlášené, soused nemá jakékoliv právo vás z bytu vyhazovat. Pochybuji, že rozumná domluva se sousedem k něčemu bude. Pokud by se situace s vypínáním elektriky opakovala, požádal bych o pomoc policii. Stíhaný nebude asi za nic, ale jako psychologický výkon by to stačit mohlo.

Další odpovědi
Nuk nuk

Na podobné jednání Váš soused rozhodně právo nemá.
To, kde máte nebo nemáte trvalé bydliště v to vůbec nehraje roli. I kdybyste tam byla jen na návštěvě, jemu do toho nic není.
Pokud si nepouštíte hudbu „na plné pecky“ a k tomu v noci, měl by i on tak trochu respektovat Vaše práva. Pokud ho hudba o d Vás ruší, nebo by snad přeci jen byla o něco hlasitější, než je pro něho únosné, ani tak nemá právo Vám vypínat proud a už vůbec s Vámi hovořit tímto způsobem. Exitují i slušnější způsoby, jak někoho požádat, aby si hudbu ztlumil.

anonym

Zcela jistě ne.Může si jít stěžovat na přísl.místa.Ideální pro něj je nádraží,oddělení lampárna.Vtip.
Asi by se to dalo kvalifikovat jako vyhrožování a omezování os. svobody.Ale s blbem a rozzuřeným,je domluva problém.

anonym

Pokud je pravdou co pisete,ze hudba se neopakuje v nocnim ruseni klidu,pak mate moznost se obratit na mestsky urad/trestni komise/kde vznesete stiznost na nepristojne chovani souseda vuci Vam.Pokud vim,tak jestli jste nabyla novy domov u pritele,tak Vas museji k trvalemu bydlisti se souhlasem pritele prihlasit.Pokud si nevite rady,dojdete si do knihovny,kde jsou k dispozici knizky o zakonech,vyh­ledejte si obcansky zakonik a tema ktere se tyka Vaseho problemu,nechte si to okopirovat,a jdete se klidne s pritelem prihlasit.Snad jsem to napsala sruzumitelne,u mne to tak funguje,v pripade kdyz si urednici vedou svoji neochotu.Nebojte se,drzim palce.
Doplňuji:
On je tam domovnikem?Tim hur pro neho,prave on ma byt slusny k sousedum!Prave proto,ze jste jenom ZENSKA a nejen to ale i mama 2 deti,Nenechte se!Ze to neudelaji jini je jejich pitomost,a Vy prece takova Nejste.Prihlaste se,pak uz na Vas nemuze a pak podejte stiznost,poradte se s pritelem.

Miroslavst

Standa vám kvalifikovaně poradí-snad, ale já bych to viděl minimálně na přestupek proti občanskému soužití. Je možné, že se mohl dopustit i trestného činu neoprávněný zásah k vlastnictví bytu domu.
Nicméně, pokud se mu nelíbí vaše hlaitá hudba má možnost zavolat policii, stejně tak jako vy na jeho jednání.
Ohledně trvalého bydliště je tento údaj čistě administrativní a v žádném případě nezakládá nárok na bydlení z čehož plyne, že ani absence trvalého pobytu na dané adrese jej neopravňuje vás z bytu vyhazovat.

cukrar

zkuste nedávat tak hlasitě rádio, třeba přestana na Vás řvát a dovolovat si to co nesmí. Co přítel, ten se Vás nezastal?

fortin

Nejprve bych zašla zašel za sousedy pod vámi a zeptal se zda děti při běhání po bytě netentok, nedupou. Když řeknou že jim to nevadí znamená to že jim nevadí ani hlasitý poslech hudby. Soused může být nezdvořák, nebo řidič jezdící v noci. Já se poslední dobou slyším, že i malé reproduktorky od PC nadělají rámus. A to jsem před léty hrál na varhany. Je to o lidech. Až ho potkáte, zeptejte se ho, že jestli si také poslední dobou nevšiml, že dobří lidé které jsme měli rádi už umřeli, zatímco ti špatní co by tu být nemuseli pořád žijí?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-sousedy-4

Pepina7897

Dobrý den, je mi líto, že zažíváte takhle nepříjemnou situaci se sousedem. Mohu vás ujistit, že na takové chování rozhodně nemá právo, bez ohledu na to, zda máte v domě trvalé bydliště nebo ne. Soused nemůže svévolně zasahovat do dodávek elektřiny do vašeho bytu, protože to je protiprávní. Chápu vaši obavu, že se incidenty budou opakovat, zvlášť pokud soused vystupuje takhle arogantně a agresivně. Taky jsem zažila podobnou situaci, kdy si soused z vyššího patra stěžoval na každý sebemenší hluk a vyhrožoval mi, ačkoli jsem se nijak neproviňovala proti domovnímu řádu. Proto jsem si najala advokátní kancelář zde, kde mi poradili a pomohli celou situaci vyřešit.