Adam2006

Rozpoznáte vždy ironii?

Dělá Vám problém rozpoznat ironii? Přecijen nějaká slova nebo fráze jsou takové řečené nejasným tónem, že neni vždy zcela jasné zda jde o ironii.

Nejlepší odpověď
aliendrone

To záleží obvykle na tom, jak dobře znám člověka pronášejícího dotyčný výrok. Čím méně, tím je to pro mě těžší. :)

Ëxistují pišišvoři, kteří jsou „cáknutí“ natolik, že je to doslova rébus rozpoznat zda-li jde o ironii NEBO výrok myslí DOOPRAVDY. ;) :)

Další odpovědi
Rokio

Někdy s tím mám problém.

da ny

Určitě ne. Dcera používá velmi rafinovaně i v sms ;D
Často ji rozpoznám (mám ráda) i používám tam, kde vím, že bude správně pochopena. Přijata, kde neublížím. Ctím její nevhodné užití (děti do 10 let, aj.

zjentek

Tak třeba v psaným textu žádný tóny nemáš. Co potom? (;
Je třeba sázet na šestý smysl.

Vím, odpověď na otázku to není. (;

led

Nie, pokiaľ sa tá irónia netýka mňa, ale napríklad aliendrona.
Ak ju použijem ja, chechtám sa, rehocem sa na plný plyn…
Ale ak sa týka mňa…
no neviem, myslíte to ironicky, alebo v dobrom, alebo…?

Drap

Nedělá mi to problém.

marci1

V řeči ano, v písemném projevu je to safraporte těžké. Tudíž mám nejraději sebeironii a vůbec dělat si legraci sama ze sebe. To umí málokdo! 🙂

JežíšKristus

Ne nerozpoznáme, asi :--)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rokio

zjentek: V psaném textu je ironie v uvozovkách.

led

Nie je to pravidlom.