Retko

Rozdil mezi Softwarové testováním a Software Quality Assurance (QA).

Diky

Odpovědi
arten18

Softwarové testování by mělo být testování softwarového produktu jako takového. Většinou již kompletního. Tzn. hotový produkt se otestuje zda splňuje určité normy a funkce. Softwarové testování jako takový by měl být externí proces prováděný 3. stranou.
Software Quality Assurance by naopak měl být ryze interní proces například ve vývojářském studiu v rámci vývojářského týmu. Tento proces by se měl skládat z testování konkrétních částí daného produktu a následně produktu jako takového. QA by se měl odehrávat vždy před Softwarovým testováním 3. strany.

(nemám to ověřený, takže jsem to mohl klidně prohodit nebo úplně poplést, takže operovat s těmito informacemi s rezervou)