Avatar uživatele
Luss

Rozdil mezi prulivem a pruplavem…?

Annas me inspirovala otazkou, protoze oba s rynkem uvadeji „Gibraltarsky pruplav“ v pred chvili polozene otazce. Mam ale za to, ze Gibraltar je pruliv! Pruliv oddeluje dve pevniny prirozene (Lamanche, Gibraltar, Bospor atd.) a pruplav byl umele vytvoren clovekem (Suez, Panama, Korinth). Jak to tedy je?
Doplňuji:
tim, ze to pise Annas i rynek zacala jsem pochybovat 😉

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Luss

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, panenka, annas, Jahoda, pekynka před 5028 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Máte pravdu Luss, Gibraltar je průliv

Průliv – úžina, je zúžená část moře (oceánu) mezi pevninami nebo mezi souší a ostrovy

Průplav – je uměla vybudovaná vodní cesta (nejen mezi moři, ale i jezery, řekami)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Luss, máte pravdu. Já jsem okopírovala Rynkovu odpověď, opravila salát a salám a průplav jsem přehlédla. Správná odpověď měla být Panamský průplav (nebo jiný).
Já vím, že Gibraltar je průliv.
Děkuji za upozornění. Musím doplnit do diskuze. Je teprve ráno a jsem nepozorná.

Omlouvám se.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Podle me mate pravdu vy!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Luss

annas: ja jsem myslela, ze jste ten seznam vypsali s rynken nezavisle na sobe a proto jsem zacala pochybovat jestli jsem to naopak neprehodila ja. to je tim vedrem, zavaruji se nam mozky :)

před 5028 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Luss, já jsem vložila podst. jména, on doplnil jména přídavná. Jenže se mně nechtělo při uzavírání otázky psát právné odpovědi znova, okopírovala jsem jeho odpověď, všimla si dvou chyb a stalo se. Já jsem samozřejmě správné odpovědi znala, proto jsem otázku vložila. Nechala jsem se zmást.
Dobře, že jste si všimla. Cítím se sice trapně, ale …

před 5028 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Luss

jeeeje tak to preci vubec nemusite, citit se trapne. takova chybka se vloudi. a vsichni vime, ze Vase odpovedi a otazky jsou kvalitni! 😉 me to proste jen zmatlo,mela jsem to mozna dat do diskuze, abych Vas neprivadela do trapnych pocitu… ale opravdu je mit nemusite.

před 5028 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Luss, neomlouvejte se.. Musím umět přiznat i svůj omyla příště být pozornější.

před 5028 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek