Luss

Rozdil mezi prulivem a pruplavem…?

Annas me inspirovala otazkou, protoze oba s rynkem uvadeji „Gibraltarsky pruplav“ v pred chvili polozene otazce. Mam ale za to, ze Gibraltar je pruliv! Pruliv oddeluje dve pevniny prirozene (Lamanche, Gibraltar, Bospor atd.) a pruplav byl umele vytvoren clovekem (Suez, Panama, Korinth). Jak to tedy je?
Doplňuji:
tim, ze to pise Annas i rynek zacala jsem pochybovat 😉

Nejlepší odpověď
1popelka1

Máte pravdu Luss, Gibraltar je průliv

Průliv – úžina, je zúžená část moře (oceánu) mezi pevninami nebo mezi souší a ostrovy

Průplav – je uměla vybudovaná vodní cesta (nejen mezi moři, ale i jezery, řekami)

Další odpovědi
annas

Luss, máte pravdu. Já jsem okopírovala Rynkovu odpověď, opravila salát a salám a průplav jsem přehlédla. Správná odpověď měla být Panamský průplav (nebo jiný).
Já vím, že Gibraltar je průliv.
Děkuji za upozornění. Musím doplnit do diskuze. Je teprve ráno a jsem nepozorná.

Omlouvám se.

anonym

Podle me mate pravdu vy!

Luss

annas: ja jsem myslela, ze jste ten seznam vypsali s rynken nezavisle na sobe a proto jsem zacala pochybovat jestli jsem to naopak neprehodila ja. to je tim vedrem, zavaruji se nam mozky :)

annas

Luss, já jsem vložila podst. jména, on doplnil jména přídavná. Jenže se mně nechtělo při uzavírání otázky psát právné odpovědi znova, okopírovala jsem jeho odpověď, všimla si dvou chyb a stalo se. Já jsem samozřejmě správné odpovědi znala, proto jsem otázku vložila. Nechala jsem se zmást.
Dobře, že jste si všimla. Cítím se sice trapně, ale …

Luss

jeeeje tak to preci vubec nemusite, citit se trapne. takova chybka se vloudi. a vsichni vime, ze Vase odpovedi a otazky jsou kvalitni! 😉 me to proste jen zmatlo,mela jsem to mozna dat do diskuze, abych Vas neprivadela do trapnych pocitu… ale opravdu je mit nemusite.

annas

Luss, neomlouvejte se.. Musím umět přiznat i svůj omyla příště být pozornější.