Rendanfuls

Rozbitá klávesnice u notebooku značky Asus

Zdravím. Měl bych dotaz na vás, technicky znalé. Nedávno se mi stala taková nehoda a vytekla mi na klávesnici od notebooku (Asus X550CC) mast na ruce. Pár dní bylo všechno v pořádku, ale včera mi přestaly fungovat některé klávesy. Nepomohlo vyloupnutí a vyčištění a co víc…začala mi haprovat i jiná tlačítka (momentálně tak 20% klávesnice). Některé klávesy občas nereagují a naopak se místy zasekávají. Napadlo mě, že si koupím novou klávesnici a poprosím kamaráda, aby mi pomohl s instalací, ale chtěl jsem se nejdříve poradit. Myslíte, že jde pouze o vadnou klavesnici, nebo že se jedná o závažnější problém?

Odpovědi
cochee

Klávesnice od notebooku mají sendvičovou konstrukci a jsou nerozebiratelné. Tedy – jdou rozebrat, ale pak už ji nesmontuješ. Při polití klávesnice teoreticky může vlivem zkratu odejít nějaký řídicí čip přímo v notebooku, ale nestává se to. Většinou stačí koupit a vyměnit klávesnici a vše jede.

karfigol

No, každopádně bych to dal do servisu, kde ti řeknou víc, podle mě to bude jen kláveskou. Pokud ti zlobí a nechceš s tím do servisu, tak si kup nějakou třeba na http://www.game-hall.cz/ tam už jsem jí párkrát kupoval a vždycky jsem byl spokojenej.