Rostou už zase houby, či je na ně ještě po zimě brzo?

Nejlepší odpověď
brillant

Houby rostou i v zimě. https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ros­tou+houby&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8#q=rostou+hou­by+v+zim%C4%9B&*

Další odpovědi
Drap

Včera jsem našel košík hlívy.

ina

Pro znalce hub rostou houby v každém ročním období.

Jukatan

Houby rostou celý rok, ale každá má své období.V zimě můžete sbýrat třeba penízovku červenou, nebo hlívu ústřičnou. Vlétě kozáky a hřiby. Naopak to nefunguje. Jedinou výjimkou je, že nejdou sbírat houby rostoucí ze země pod metrovou vrstvou sněhu-ony čekají až sníh roztaje, aby byli vidět.

nyjono

Některé rostou i v zimě, ale na ty nejznámnější a nejobvyklejší je ještě zima.

RyuzakiKate

Tu v Podkrkonoší už je po sezóně (penízovka, hlíva, Jidášovo ucho). Tyhle houby maj mráz rády, ale už se jim ho nedostává.