jirka F

Říká se tedy prase nebo vepř?

Vepř jak jsem našel na internetu se říká vykastrovaného samci prasete domácího.

Nejlepší odpověď
Drap

GPT se opět plete, samice neni slepice jak se domnívá, ale říká se jí svině

Další odpovědi
da ny

U nás se říká „Špinavý, jako prase, tlustý jako vepř“ 😉
Vepřík je prase domácí.
https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/vep%C5%99
Prase domácí:
„Vykastrovaní samci prasete se nazývají vepři, nevykastrovaní se nazývají kanci. Kanci obvykle nejsou vhodní pro potravinářskou výrobu, neboť maso jistého procenta z nich páchne (zápach je závislý na genetické predispozici a nedaří se jej eliminovat selekcí).“
zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Prase_dom%C3%A1­c%C3%AD

paul1

Podle okolností. Znělo by divně – prasečí hody, prasečí na kmíně, špinavý jako vepř …

jirka F

Da ny: Děkuji za vysvětlení že právě v soutěži na lovu jeden soutěžící odpověděl na otázku v co proměnila čarodějnice cyrké přátelé Odysea? A pán odpověděl místo v prasata. Tak Vepře.

Dochy

Lidi to trochu zaměňují, protože maso máme „vepřové“ nikoli „prasečí“ tak se někdy podřeknou a prohlásí jakékoli prase za vepře…

cochee

No vidíš a v kontextu toho, co už tu bylo napsáno, tak je termín „vepřové maso“ přinejmenším nepřesný, protože porážkové kusy jsou i nechovné samice, což zajisté nejsou kastrovaní samci.

Dochy

Ano, plně si to uvědomuju 😉