erevfall

Říká se „natankovat benzín do auta“. Je „natankovat auto benzínem“ též správně?

Nejlepší odpověď
quentos

řekl bych, že ne, protože to pochází od slova „tank“ – v angl. „nádrž“. Benzín tudíž do auta „nanádržujete“ alias naplníte nádrž. „Nanádržovat auto benzínem“ už nezní tak logicky – benzínem neplním auto, ale jen tu nádrž

Další odpovědi
sejtanka

Při dnešních cenách pohonných hmot je to fuk,žere to prašule ať se to říká tak,či onak:_)))

Alesh

Je to asi už archaismus, ale říct se to tak dá.

franku

Pokud bereš plnou,tak jo.