Avatar uživatele
Bronzový

Řidiči, platíte si někdo pojištění proti pokutě?

https://www.novinky.cz/…
Já jsem ani netušil, že něco takového vůbec existuje...

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nikdy bych si takové pojištění neplatil, je to nesmysl. Když budu jezdit podle pravidel, pojistné by mě jistě stálo víc než pojistné. Kromě toho je to pohrdání pravidly a je pravděpodobné, že soud tě osolí podstatně víc.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Neplatím, i když vím už léta, že to existuje. Snažím se dodržovat předpisy.


Avatar uživatele
Stříbrný

Existuje to už dlouho. Ale nefunguje.


Avatar uživatele
Bronzový

Od roku 1977 kdy jsem udělal ŘP jsem platil asi 3 pokuty-parkování v zákazu (nově umístěný ,holt se parkovalo dle zvyku!),jednou za upadlou zástěrku na voze F125 a sebraný TP do opravy,pak jednou za rychlost od MP a jednu nejmastnější kdy jsem boural a dali mi veřejné ohrožení. Suma sumárum 3100kč+500 spr poplatek.Když na to přijde tak jen ročně za toto poj.bych zaplatil skoro totéž za všechny pokuty co jsem dostal.Takže za mne-NEVYPLATÍ se to!!


Avatar uživatele
Stříbrný

Pojištění mohou poskytovat pouze pojišťovny. To, co se za pojištění v tomto případě vydává je jakési poskytnutí právní pomoci, která vás může za určitých okolností ochránit před postihem ze strany represivních orgánů státu.

Pochopitelně můžeme diskutovat nad tím, ci a jak je etické, nebo jen zneužívání systému, nicméně při 90% přestupků se bohužel jedná jen o šikanu řidičů a vybírání peněz. Kdyby se jednalo alespoň pouze o potrestání řidiče, ale tady se plošně trestají i jen vlastníci aut, tak že zaplať a ridič nás vůbec nezajímá. Jaký to má pak výchovný účel? Další věcí je že než koukat neuste na tachometr, je bezpečnější sledovat provoz na silnici, proto trestat plošně všechny co o 3km/hod překročí rychlost postrádá známky zdravého rozumu. Doufám, že to rozhodnutí soudu, trestající ve své podstatě to, že si dovolíte vzít na svou obhajobu právníka, což má být přitěžující okolnost, nějaký soud vyšší instance rozcupuje.


Avatar uživatele
Bronzový

Mám dojem, že budou časem také pojištěni ozbrojenci, proti tomu, když omylem, nebo nedopatřením prožene pocestnému olovo mozkem, bylo by to vhodné pro ty lepší občany v neobyčejném státě

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

Poněkud se, Auťáčku, pleteš. Úřady řidič zajímá. Vždy je majitel vyzván, aby řidiče uvedl. Pokud neuvede, vystavuje se postihu. Pokud uvede, úřad bude postihovat řidiče. Nikdo by nemusel sledovat, jestli náhodou nejede o více, než tři km než je dovoleno, kdyby nikdo na ty tři km nespoléhal. Úřady netrestají to, že si někdo vezme právníka, ale to, že si někdo předem platí jakési "pojištění proti pokutám" považuje za přitěžující okolnost. Tak nepřekrucuj fakta. A nakonec... přestupek je přestupkem a jeho trestatelnost je popsána opět v zákoně. Podle tebe by se jako přestupky trestat neměly? Zejména, pokud jejich trestatelnost je stanovena přímo a výslovně zákonem? To, co ta firma vydává za "pojištění" není právní pomocí. Na to tu dááávno existuje seriózní pojišťovna DAS - pojištění právní ochrany. Tahle (a další) pochybná firma postupuje totiž zcela jinak.

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

Tak asi žiješ v jiném světě než já :-))) Já ještě číst umím, majitel je vyzván ať zaplatí, a víc se nebude věc řešit, pokud nehodlá zaplatit, nechť sdělí jméno řidiče. Využije-li možnost odepřít podání vysvětlení, příp. vypovídat proti osobě blízké, je mu opět uložena sankce, v rámci objektivní odpovědnosti vlastníka. Tak kdo z nás dvou tady překrucuje fakta?

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

Ty. Protože zaměňuješ co je první a co druhé. Krom toho jsi to napsal až teď.

Avatar uživatele
Stříbrný

autacek

Ještě se musíš moc učit a evidentně si toho málo najezdil, i viděl.

Avatar uživatele
Stříbrný

Edison

Až Ty budeš mít dopředu naježděno to, co já mám nacouváno a vystrčíš zadek ze svý zahrádky teprve pak se asi budem bavit.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 928
Stříbrný cukrar 825
Zlatý mosoj 755
Zlatý Kepler 532
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 379
Stříbrný honza19hk 288
Zlatý led 283
Zlatý Lamalam 278
Zlatý Hlada 270

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.