Terryle

Řidičák kontrolujou policajti u silnic. Kdo kontroluje pilotní průkaz?

Nemyslím doklady dopravních pilotů – profesionálů; lidi u aerolinek se většinou znaj a do kokpitu by se nikdo nepovolanej jen tak asi nepropašoval. Ale kdo kontroluje doklady lidem, kteří lítají zájmově na malejch letadýlkách? Na letišti po přistání při placení poplatků, bo jak? :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

Kontrolní věž vás nepoustí do vzduchu, pokud neví kdo je za kniplem a jestli má licenci (jsou na to databáze) a tyto informace se předávají počas celé doby letu i jiným věžím.

Další odpovědi
Děda Louda

Pan Tau.

venkovan

Na letišti u Příbrami mají cvičené hejno holubů. Přiletí letadýlku a hlavní holub (někdy holubice) mávně na pilota třikrát pravým křídlem, natoči hlavu do leva a potom doprava, mávne levým křídlem dvakrát. Pokud pilot neukáže pilotní průkaz, hejno holubů naletí k sacím otvorum motoru letadélka. Pokud pilot ani teď neukáže průkaz holubi se začnou prát před sáním kdo první do něj vletí. Ale mezitím pilotovi naskočí strach, že holubi motor zablokují a raději přistane a počká na leteckou policii