clickhre

Rezervační poplatek skládaný RK je po podpisu smlouvy brán jako její provize?

Rezervační poplatek skládaný RK je po podpisu smlouvy brán jako její provize nebo jsou to dva různé poplatky, kde se každý musí zaplatit.

Odpovědi
ivzez

Rezervační poplatek by se měl následně odečíst od kupní ceny.
Provize RK je něco jiného (platí se zvlášť).

Pozor na to, že některé RK rezervační poplatek nevracejí
ani v případě, že ze smlouvy dojde pro zavinění RK nebo druhé strany.

Pročtěte si před podpisem a hlavně před složením jakéhokoliv (!!)
poplatku důkladně smlouvu. Pokud byste v ní něčemu nerozuměl,
vyžádejte si smlouvu k prostudování a zkonzultuje ji s právníkem,
kterého si sám vyberete (nikoliv s právníkem RK).

Vše výše uvedené samozřejmě před (!!) podpisem a před (!!) zaplacením.

Dochy

Rezervační poplatek z pohledu kupujícího je jen rezervační poplatek. Jak to mají dohodnuté RK s prodávajícím není starost kupujícího (také jsem se setkal s tím že je to poplatek RK, ale mně jako kupujícímu to může být fuk)
Pokud má kupující nějakou smlouvu s RK, platí poplatek realitce tak jak jsou dohodnuti (ale to není moc obvyklé, mám pocit že většina kupujících reaguje sama na konkrétní inzerát, takže s RK smlouvu nemá)
Standardně je formou zálohy a jako takový je součástí kupní ceny.
Určitě si dejte pozor co přesně podepisujete, je možné že postup RK se bude od standardního postupu lišit.