Becker

Realtimové „předělávání“ zvuku (hudby)

ahoj, potřeboval bych poradit jestli nevíte o nějakém freeware programu který dokáže realtimově předělávat hudbu tj. třeba drnknu a on hned přidá echo. nevíte o něčem ? děkuju
Doplňuji:
prosím pište kdyžtak jen freeware nebo trial dík ;)

Odpovědi
patmull

Ahoj,
záleží jestli chceš dostat zvuk do PC pomocí mikrofonu, nebo máš elektrickou a dostáváš zvuk do PC pomocí kabelu. V prvním případě musíš počítat s tím, zvlášť když máš obyčejný mikrofón, že zvuk po emulaci efektů nebude tak kvalitní a zvuk se bude trochu opožďovat (asi o 25 ms), ale dá se to vydržet. Chce si také pohrát s nastavením mikrofonu a se správnou hlasitostí, aby to nezačalo pískat.
Pokud chceš freeware tak jediný, který mám odzkoušený je Guitar FX 3.04. Ten jsem ale zkoušel jen s mikrofonem a co se týče mikrofonů, tak fungoval zatím nejlíp ze všech programů. Pokud ale máš napojenou kytaru na počítač, tak tenhle software rozhodně nebude dosahovat takové kvality jako např. Amplitube. Tohle je skvělý software, který dokáže simulovat efekty a AMP. Bohužel ale není zadarmo, jen je ke stažení demo, to jsem ale nezkoušel takže nevím, jestli to má vůbec cenu stahovat. Samozřejmě se ale dá tenhle software sehnat zadarmo, jestli víš co tím mylsím 😉. Pak jsou tu také VST pluginy, které se dají načíst pomocí různých audioeditorů, chce si to ale vybrat správně takový audioeditor, by šel zvuk přes VST v reálném čase, protože někdy to jde jen přidat do již nahrané zvukové stopy.

Tady v části Software najdeš seznam audioeditorů, ve kterých se dají VST pluginy otevřít: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Vir­tual_Studio_Techno­logy#VST_hosts