Lásenka

Ráda bych věděla kam mám zajít, abych se mohla úplně odhlásit ze státního penzijního systému?

Rozhodla jsem se totiž, že bude jistější, když si sama budu spořit ve fondech, založím si akciové portfolio a koupím si na hypotéku nějakou nemovitost, kterou pak v důchodu buď prodám, nebo pronajmu. Mám totiž obavu, že jinak teď budu platit vysoké daně a až mi bude 65, stát řekne: "Sorry, nejsou peníze na důchody – můžou za to předchozí vlády, to my ne.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Já chci taky, ale bohužel to asi nepůjde, protože sice na nás nezbyde, ale nějak ty „darmožrouti“ tam nahoře z něčeho žít musí.

Další odpovědi
Jambalaya

Hahaha, to by se mi taky hodilo. Jediná šance, zdárně optimalizovat a hodně spořit 🙂

ReHu

Souhlasím s tu uvedeným. Jen si myslím, oproti Jambalaya, že je lépe více vydělat, než spořit, neb spoření je nerentabilní.

jendahun

To by mne taky zajímalo.Jako chudý živnostník mám už teď jisté,že nedostanu skoro nic a taky se nemusím dožít,že?Spořit na důchod a vylepšovat tím životní standart našich politiků,případně Kalouskův deficit v státním rozpočtu,mi připadne dost blbé.Vlastně to je náš deficit,protože jak říkali pan prezident – žili jsme si nad poměry.