Avatar uživatele
annas

Quo proteras, což znamená: Kam spěcháš?

Quo vadis, kam jdeš, napsal Henryk Sienkiewicz do čela svého slavného románu, který se kdysi hodně četl. Dnes by musel napsat Quo proteras, což znamená: Kam spěcháš. Neboť spěcháme, spěcháme na ulici, spěcháme doma, spěcháme na tramvaj, spěcháme z tramvaje, na celém světě lidé spěchají. Kam vlastně? (Jan Skácel)

Souhlasíte s úryvkem z díla básníka Jana Skácela?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Jahoda, vagra, kapka, flodur, anonym před 4999 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Souhlasím. Říká se také, že čas je drahý, čas jsou peníze.
Jsem ráda, že jsem mohla poznat místo na zemi, kde čas a prostor nemá téměř žádnou hodnotu, obojího je zde dost. Řeknu Vám, je to zvláštní, krásný pocit. Tím místem je Mongolsko.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Tak já se zeptám ještě jednou. Kam všichni spěcháme ? Já to nevím, ale protože je život konečný tak určitě k jeho konci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Na vine sú asi hodinári. Odkedy vynašli meranie času, ľudia zistili, že ho majú málo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

V knize je odpověď. Ve scéně,kdy městem jde průvod a Mack s přáteli se neotočí.To celé pozoruje doktor a jeho monolog,který toto komentuje,je ilustrativní.
Je možné že je to ve „Sladkém čtvrtku“,ono je to už dlouho,co jsem to naposledy četl.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Na_plech%­C3%A1rn%C4%9B

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

jo, je to přesné. Říká se tomu dnes „uspěchaná“ doba, lidi se ženou nejspíš za penězi, a když ne, ženou se už ze zvyku, neboť to vidí všude okolo… pak se diví, když je jim najednou sedmdesát a nechápou, za čím se celý život honili, zbývá jim už jen nostalgicky vzpomínat, jak si ten a onen okamžik mohli vychutnat.
Naštěstí mnozí se dobou a okolím ovlivnit nenecháme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek