Avatar uživatele
fifik :-D

půjde reklamovat klávesnice politá kakaem

polil jsem klávesnici kakaem a nejde půjde to reklamovat na alza.cz
Doplňuji:
TO JE DOBRÝ UŽ FUNGUJE VYSUŠIL JSEM JÍ A JE V POHODĚ ALE DÍKY ZA RADY

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3739 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jikra

Reklamovat můžeš ale počítej s tím, že s tebou vyběhnou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Reklamovat to půjde bez problémů. Dá se však předpokládat, že reklamaci nikdo neuzná.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Bohužel Vás nepotěším, ale tohle reklamací bohužel neprojde, budete si muset dojít do servisu, kde Vám klávesnici vymění. Cena? Záleží na značce a velikosti klávesnice + servisu, kolik si řeknou za práci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Jestli chceš reklamovat polití klávesnice tím, že v návodu není napsané chraňte před kakaem, tak s tím asi neuspěješ. Reklamu Ti nikdo neuzná. Pro zkušeného opraváře je to práce na pár hodin. Nějaké vystavování kapalinám bych nedoporučoval, protože voda může způsobit ještě větší poškození. Klávesnice sama o sobě není drahá, tak si spočítej, zda není lepší koupit si novou klávesnici. Já jsem používal k notebooku plastickou klávesnici, která šla rolovat, mohl jsem na ní svačit a polévat jí vším možným a klávesnice stále fungovala. Ale tím pádem Vás nechci zrazovat, abyste reklamaci nezkoušel, máte na právo a třeba Vám to vyjde, i když pochybuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

No spíš asi ne,protože je znehodnocená tvou vlastní vinou.Ale zkus ji nechat pár dní vysušit,popřípadě zkusit odnést do servisu.Já si tak kdysi polila klávesnici kávou a po vyschnutí fungovala normálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Nepůjde.
Reklamovat lze pouze výrobní vady
nebo vady materiálu (nikoliv vlastní chybu).

Hlavně se neřiď škodolibou radou Hamona.
Namočíš-li klávesnici do vody, můžeš se s ní rozloučit úplně.

Opatrně vlhkým a hodně vyždímaným hadříkem sestři kakao
a pak nech klávesnici několik dnů vyschnout.

Při troše štěstí bude fungovat.
Ale radši na to moc nespoléhej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ne, nepůjde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

Pokud nebylo výslovně napsané, že je proti tomuto odolná, pak ne.
Ponoř ji do vody, ať se kakao vymyje, a potom ji důkladně vysuš. Nic ti neslibuju, ale nejspíš tím nic nezkazíš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Klávesnice pokažená vlastní vinou bude nevyreklamovatelná. To chce novou. U stolního PC bych to vůbec neřešil, klávesnice (obyčejná) je za pár desetikaček. Notebooková klávesnice už stojí dost, ale je to aspoň zaplacená zkušenost do budoucna, že u noťasu se nemá jíst a hlavně pít. Podomácku se někdy podaří „velkou“ klávesnici vyčistit a zprovoznit, zatímco notebooková je na vyhození, je v podstatě nerozebratelná (resp. rozebratelná je, ale už se nedá zpět poskládat 🙂 )
Doplňuji:
ad Doplněna: Tak tos měl štěstí; ať ti slouží i nadále. :)

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Nie, ide o závadu spôsobenou obsluhou nedodržaním pracovných postupov. V návode ku klávesnici sa nehovorí o spôsobe vylievania kávy do hardware klávesnice.
V tomto prípade išlo zjavne o vedecký pokus, ktorý dokázal:
Veta 1: bežná počítačová klávesnica ponorená do kvapaliny nie je schopná dostatočne pracovať, pokiaľ je v kvapaline ponorená
Veta 2: bežná počítačová klávesnica ponorená do kvapaliny, po vybratí z kvapaliny a odstranení kvapalných pozostatkov, tj. po vysušení, je vo väčšine prípadov schopná normálne pracovať
V bežnej praxi údržby sa na základe oboch viet (viď vyššie) klávesnice čistia i praním vo vode.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Klavesnici se mým vnočatům podařilo polít Coco colou, po čase se přestaly hýbat písmenka.Zalepená cukrem Opatrně jsem je vydloubal vem a v teplé vodě jsem je umyl.Prostor pod klapkami vytřel vlhkou utěrkou. Dál se cola nedostala. Nýní zase jde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hamon

ivzez: to není škodolibá rada. U sladkých tekutin je opravdu potřeba zbavit se právě toho sladkého. Čistá voda je pro běžnou klávesnici míň škodlivá než různé nápoje (typicky cola, kafe a spol.).

před 3741 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Je jasné, že je potřeba napřed odstranit kakao, ale určitě ne ponořením do vody, která by klávesnici dorazila. Problémem je nejen cukr, ale tekutina jako taková – tedy i čistá voda. Případný zkrat podle mne způsobí spíše ta voda…

PS:
Ještě tu lidi moc neznám a protože o vodě a klávesnici vím své, vyzněla mi Vaše odpověď škodolibě. Omlouvám se.

před 3740 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek