Gami.Pet

Půjde to??

Když máme dva notebooky a z jednoho bych chtěla přes bluethooth poslat 4GB soubor. Půjde to? Jak?
Děkuji
Doplňuji:
iceT: máme 16ti GB flešku a soubor má něco přes 4GB a když to tam chci zkopírovat napíše mi to, že soubor je moc veliký.

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud mají oba BlueTooth, půjde to (spáruješ je a soubor zkopíruješ).
Ale – mají-li notesy BT, mají i wifi – a kopírování přes wifi je řádově rychlejší propojíš notesy do AdHoc sítě (pokud nemáš wifiLAN) a soubor zkopíruješ.
A ještě rychlejší by bylo propojení notesů kabelem UTP, případně kopírování přes externí úložiště (disk, flash).
Doplňuji:
Pokud se 4GB soubor na 16 GB flash ´nevejde´, je flashka naformátovaná na FAT. Stačí ji přeformátovat na NTFS a nebo – lépe, exFAT – a soubor se vejde…
😉
Jen pozor – formátování vymaže stávající obsah flashky! – ten je, případně, potřeba předem zálohovat (na disk počítače).

Další odpovědi
iceT

nebyla by lepší fleška?kopírování a následné přenesení do druhého pc snad bude rychlejší.

Hamon

4 GB je 33554432 kb. Při přenosové rychlosti okolo 720 kb/s Budeš čekat cca 46 603 sekund. To je přibližně třináct hodin…
FAT na NTFS se bez ztráty dat dá provést příkazem CONVERT svazek /FS:NTFS

anonym

Hamon: I MS vřele doporučuje před „convert“ zálohovat data.
Konvertování i format trvají zhruba stejně dlouho.
A pro flashky je je lepší exFAT (convert je pouze FAT → NTFS).

arygnoc

ale Hamon netvrdí nič iné – je to konvertovanie fat->ntfs (teda tvrdí správne).

formátovanie na exfat nie je možné konverziou, iba formátovaním.
a niektorí flash pri formátovaní proste ponuku na ntfs nemajú, ostáva teda iba konverzia (pri trvaní užívateľa na ntfs alebo nemožnosti formátovania na exfat)

Hamon

Konvertování trvá určitě dýl. Netvrdím, že je to optimální varianta a nenárokuju si nejlepší odpověď. Bylo to prostě jen doplnění možností.