Avatar uživatele
SWEEZY

Poradíte, jak zprovoznit politou klávesnici?

dobrej, chtěl bych se zeptat, co mám dělat, když jsem si polil klávesnici vodou (klávesnici jsem hnedka odpojil a vyndal všechny tlačítka a čistil to, ale když jsem to po cca 40 minutách zapojil, tak nefunguje, nevíte, co s tím? tak klávesnice nestála zrovna 200 Kč jedná se o https://www.al­za.cz/razer-blackwidow-ultimate-2014-d1146594.htm , tak bych byl rád, kdybych to nějak zprovoznil ;) ) děkuji za pomoc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 3060 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

…„vyndal tlačítka“… – tedy krytky s popisem? – to je naprosto nedostatečné…
😉
Klávesnici rozeber kompletně a nech klidně i několik dnů pomalu vyschnout – a do té doby ji nepřipojuj (!!!), ať ji nepoškodíš (USB by proti zkratu měl být odolný, takže desku bys tím poškodit neměl)..
Dobrou zprávou pro tebe je, že tahle kláveska je microswitchová – a tedy je pravděpodobné, že nakonec vyschne beze ztrát vlastností…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Pokud to byla fakt čistá voda, nebo maximálně sycená CO₂, mohlo by to stačit vysušit. Jakákoliv limonáda, byť i bez cukru, však znamená kompletní demontáž a oplach nejprve vodovodní a pak nejlépe i destilovanou vodou a DOKONALÉ vysušení. Dokonalé znamená ne 40 minut, ale pro jistotu minimálně několik desítek hodin. Nebál bych se to dát na topení. Speciálním typem polití, abych tak řekl, jsou nápoje typu cola, protože vesměs obsahují kyselinu fosforečnou a tudíž hrozí velmi rychlá koroze kovových částí klávesnice.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pokud jsi ji zapnul (pokusil se) tak je tu riziko poškození elektroniky.
Pokud budeme dál doufat, rozebral bych ji co to jde, pak propláchnul destilkou, pak ještě lihem, vysušil co to jde (vzduchem, ne hadrem) a pak nechal pořádně doschnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Zapojil si ji brzy,asi už se odporoučela,ale zkoušet vysušit na topení pár dnů-za to nic nedáš,tedy pokud netopíte na tuhá paliva a na radiatorech se nedá udržet ani ruka…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Pokud je zde upravena otázka uživatele,tak by měl být upraven i další text a nejen tučný název otázky.

před 3060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

ty drž hubu. Zrovna ty nám kaž o tom, co by „mělo“ a „nemělo“ být, když se sám chováš jak hovado.

před 3060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

nech se udělat moderátorem a udělej to sám, ty chytrej.

před 3060 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad quentos, nedávno jsem jugarovi rovněž navrhovala, aby se ucházel o funkci mdoerátora. 🙂

Jenže najednou změnil názor, před tím opravy kritizoval. Že by mu vadily vlastní chyby?

před 3059 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3060 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek