smile35

Jak postupovat když je politá klávesnice u notebooku Acer?

Dnes ráno jsem převrhla hrnek zelenýho čaje a nateklo to i do klávesnice u ntb a to docela dost. Vypnula jsem to, vysušila fénem a papírovými ubrousky, vytáhla baterku a ntb ted leží tak, aby se voda nedostala dovnitř. Za jak dlouho ho můžu zapnout a podívat se na škody?? V případě nefunkční klávesnice mám jako amatér dělat co? A kolik by stála oprava? Notebook už toho má hodně za sebou, tak jestli by nebylo lepší začít šetřit na novej… Moc díky za rady ☺

Odpovědi
anonym

Rozhodně notes NEZAPÍNEJ ani nepřipojuj napájení nebo baterku…
Velmi pravděpodobně došlo k zatečení pod klávesnici a připojením napájení by něco vyhořelo (klávesnice je to ´nejmenší´).
Je potřeba klávesnici demontovat (případně rozebrat notes více) a důkladně vyčistit a vysušit – pokud nevíš jak, kontaktuj servis nebo šikovného známého, ale zvaž si, do jaké ceny se ti oprava vyplatí – servis by ti měl předběžnou cenu opravy sdělit předem.

JohankaDl

Přesně jak píše anonym. Jinak náhradní klávesnice na notebook jsou poměrně levný, mrkni se sem https://www.vymena-displeje.cz/ :)