smart aleck

Prý zakázané ovoce nejvíce chutná, je to tak?

Které ovoce je to vaše?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o metaforu, která se vztahuje ke Starému zákonu. Adam a Eva poznali zlo, když porušili zákaz Boha a ochutnali ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého.

Nemám žádné ovoce přímo zakázané, ale některé druhy mně nechutnají, takže je nejím. .

Přeneseně zakázaným ovocem jsou pro mě některé potraviny, které souvisejí s dietou. Jedla jsem všechno, ale postupně jsem vyloučila, co mně nevyhovuje.

Takže v tomto směru už „nehřeším“, protože to, co mně chutnalo, se proměnilo ve zlo – např. šlehačka., tučné sýry.

Další odpovědi
da ny

O Bibli asi něco víte… :)
Mám několik potravin/pokrmů „zakázaných“, jestli mi chutnají je nepodstatné.
Doporučení/zákaz, ve vlastnám zájmu dodržuji a pečlivě :D.
Patří mezi ně čočková polévka, kapusta, mléko, jogurty, zelená jablka, niva atd. atp.
Jiné zákazy v životosprávě (kromě potravin) nemám.