OndřejCz123

Průmyslová škola X Gymnázium?

Dobrý den, Mám takový problém… Po dokončení základní školy s vyznamenáním, jsem si vybral jako střední školu Gymnázium, což byla nejspíše chyba. První pololetí jsem zvládl, ale se špatnými známkami (2–4). a to je teprve první ročník, mám strach, že bych další ročníky nemusel zvládnout. Proto uvažuji o přestupu na Střední průmyslovou školu (obor jeste vybrany nemam, ale nejspise Mechanik-serizovac). Proto se chci zeptat, jestli mam dále pokracovat v gymplu, ikdyz na vysokou nejspise nepujdu nebo prestoupit po dokonceni 1.rocniku. Také bych se chtel zeptat jestli je prumyslova skola lehci nez gympl, abych to alespon tam zvladal. Ps: matika mi celkem jde.

Nejlepší odpověď
annas

Gymnázium poskytuje všeobecné vzdělání, připravuje pro vstup na vysokou školu, tedy i připravuje pro vykonávní přijímacích zkoušek, Střední prlůmyslová škola je odborná, spíš technické předměty. Záleží na tom, který jste typ. Po této škole spíš studium na vysoké škole technického zaměření.

Podívejte se na vyučovací předměty, které se vyučují v oboru, který jste uvedl. Srovnejte sám.

https://www.spst­.cz/mechanik-serizovac

Rozhodnutí je opravdu jen a jen na vás. Znova zvažte, co chcete opravdu dělat, zda zůstat, nebo požádat o přestup – do vyššího ročníku byste musel byste vykonat rozdílové zkoušky, záleží na řediteli, průmyslové školy, zda má volné místo a do kterého ročníku by vás mohl přijat. Nutné osobní jednání spolu s rodiči – jste nezletilý.

Druhá skutečnost, že po maturitě na gymnáziu se špatně hledá zaměstnání. Jedině pokračovat na vyšší odborné škole.

Všechno proberte s rodiči a pak se rozhodněte. Je třeba myslet na budoucnost, co opravdu chcete dělat.

Další odpovědi
Kepler

Pokud se necítíš na VŠ, tak jdi na průmku. Gympl sám o sobě nic neznamená, je to jen lepší příprava na VŠ. Nedělej si ale iluze, že průmyslovka je lehčí. Může být, ale nemusí.

Hlada

Rozhodnutí přejít z gymnázia na průmyslovku ti z vlastní zkušenosti vřele doporučuju. Gymnázium je jen dril, test paměti, jinak znalosti k ničemu. Jak ale píše Kepler, nedělej si iluze, že průmyslovka je lehčí. Třeba taková matematika, fyzika a na technice mechanika a deskriptiva jsou probírány mnohem hlouběji, hlavně s důrazem na výsledek, na rozdíl od gymnázia, kde stačí správný postup.
Mechanik-seřizovač bude ale nejspíš učební obor s maturitou. Ne průmyslovka.