Avatar uživatele
anonym

Průjem – nemohu se ho zbavit!

Dobrý den mám uš 3 průjem teče jen ze mně voda stale mně bolí v okolí žalůdku první den nemoci jsem mněl horečku 39,8 stupňu a dělal jsem si zábali a a přítom jsem 2 zvracel poté mi zábali pomohli a stáhl jsem teplotu na 38,2 a dal jsem si paralen a ted po dvouch dnech mám deplotu furt o kolo 37,2 mohl bych se zeptat co mám dělat uš si sám nevím rady pyju minerální vodu a mnel jsem suchí rohlík.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5195 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Měl byste navštívit lékaře, když máte teplotu. Může jít o průjem bakteriálního původu.
Ale přesto uvedu několik prostředků. My používáme v naší rodině čaj z dubové kůry.
3 lžíce kůry dáme na 1/2 litru vody, necháme 30 minut vyluhovat, pak uvedeme do varu, hned odstavíme, pijeme po doušcích.

Zapsala jsem si radu proti průjmu – pít teplou colu. Nemám s tím zkušenosti, ale cola mně pomohla proti zvracení.

Bylinkář Zentrich radí při průjmových onemocněních:
Nálev pravého zeleného čaje a nálev tyminánu. Uvaříme silný nálev pravého zeleného čaje. Podle možností necháme ustát do druhého dne pod pokličkou, ale není to nutné. Čerstvě připravíme nálev z tymiánu a oba výluhy těsně před použitím spojíme v poměru 2 díly zeleného čaje na 1 díl tymiánu.
Píše dále, že při průjmu jsou nevhodné minerálky a studená voda, konzervy, salámy, marmelády a džemy.
Vhodné – starší bílé pečivo, pšenice špalda, telecí maso, játra, sušené borůvky, nemaštěná rýže.
Běžné formy průjmu lze ovlivnit čajem z hřebíčků (2 – 5 hřebíčků na šálek nálevu), skořicovým čajem, event. i práškovanou skořicí, kterou podáváme přímo, anýzovým čajem, šalvějovým čajem.
Ze Zentrichovy knihy Léčba zažívacího ústrojí.

Ještě jsem našla jeden recept na rehydratační roztok při průjmu, ale byl by spíše vhodnější po odeznění průjmu.
Každý ať uváží sám, zda ho bude pít při a nebo po průjmu.
1 lžička soli, 8 lžiček cukru, 1 šálek ovocného džusu, 1 l vody
Sůl s cukrem smícháme s džusem a převařenou vodou –

http://motolska­.webovastranka­.cz/wiki/index

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Hodně pijte minerálky-Magnezia.Vemte si také Endiaron.Když to nepomůže,vyhledejte lékaře.Také pijte černý čaj a nesladte ho.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
afro.minerva

Jděte k doktoru. Tohle může být vážné. Nepodceňujte to…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

zde vám posílám příčiny průjmu a i jak se ho zbavit.přeji brzké uzdravení

Zdroj: http://nemoci­.abecedazdravi­.cz/prujem

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Já bych už šel k doktorovi!!!

Zdroj: rozum

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví