Theress

Provize realitnímu makléři. Za co?!

Dokáže mi někdo říct, co vlastně zahrnuje provize realitnímu makléři z pronájmu nemovitosti? Chci si pronajmout byt a mám platit 6500 provizi ale paní mi opakovaně nebyla schopná říct, za co vlastně platím ty peníze?…
Mockrát děkuji za případné objasnění.
Doplňuji:
PS: zaslechla jsem pojem „právní služby“,ale nevím co si pod tím konkrétně představit.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Ne vždy jsou ty právní služby kvalitní. Já jsem v realitách dělala, tak vím, o čem mluvím. Když jsme spolupracovali s jinou realitkou a ta nám přinesla kupní smlouvu na prodej družstevního bytu (správně má být smlouva o převodu členských práv a povinností), tak jsme fakt kroutili hlavou, že to není možné, aby v tom mohl podnikat každý. Já osobně bych nikdy nic přes realitku neřešila. Dělala jsem u velice známé a velké realitky a můžu říct, že klient nikoho nezajímal, každého zajímá jen zisk. Tak než s nimi něco podepíšete, tak si smlouvu řádně přečtěte a ujistěte se, že ji rozumíte, Pokud by obsahovala rozhodčí doložku, tak ji vyškrtněte, nemáte povinnost s rozhodčí doložkou souhlasit.
Jinak RK má náklady na benzín, telefon, kancelář, internet reklamu a také mzdové náklady. Za to platíte.

Další odpovědi
Drap

Zprostředkování, připravení nájemní smlouvy, zjištění zda byt neni zatížen třeba věcným břemenem či exekucí, a stím spojené náklady a režie.

Pájo

Mělo by to být za „za právní servis“, tj. za vyhotovení smluv. To bude největší část z té sumy.
Další náklady jim mohou vznikat v souvislosti s hledáním vhodného nájemníka (reklama na realitním serveru, na nástěnce RK a nějakém tom realitním občastníku ap.).

anonym

práce realitního makléře je pokud sháníte byt sehnat vám ho,s vámi si byt prohlédnout,dále zjistit zda na byt či dům není uvalena exekuce,to jsou ty právní služby,pak také finanční vyrovnání,aby se nestalo že peníze odešlete tudíž byt či dům zaplatíte a byt vám nebude předán,taktéž chrání tímto i druhou stranu,každá realitní kancelář,a každý makléř má jinou cenu,jestli se vám zdá být drahý zkuste kontaktovat někoho jiného