pentoda

Provádí se dopingová kontrola hokejistů?

Dělá se namátková kontrola hokejistů na zakázané látky, např. kokain??

Nejlepší odpověď
annas

„Doping v českém hokeji? Kromě nálezů drog žádný, kontrol je však málo“

"Každý rok provede Antidopingový výbor České republiky (který je certifikovaným tuzemským subjektem mezinárodní agentury WADA, pozn. red.) 50 až 60 kontrol jednotlivců.

Test u kontrol, které jsou vyhrazeny pro lední hokej, dochází v mužské extralize k náhodnému testu zhruba v desítce zápasů, včetně play-off a přípravy. „Zpravidla vylosujeme dva hráče z každého týmu. Ke kontrole ale můžeme vybrat i konkrétního hráče na základě podezření, což je však v hokeji ojedinělý úkaz.“

Dané zápasy se určují také náhodně, aby se dostalo alespoň jednou na každý tým. „Ovšem může se stát, že na některé mužstvo se dostane třikrát a na jiné ani jednou,“ přibližuje praxi Chlumský

Mimo oficiální kontroly žádné preventivní „oťukávání“ v národních výběrech neprobíhá. Každý hráč totiž podepisuje reprezentační smlouvu, v níž se zavazuje, že zakázané látky nepoužíval a nepoužije. „Spoléháme na čisté svědomí hokejistů,“ nemá pochyb o reprezentantech Zikmund." atd.

Zdroj: https://hokej­.idnes.cz/anti­dopingove-kontroly-v-ceskem-hokeji-fc4-/hokej.aspx?c=A171208­_153112_hokej_elv