Bawinka999

Prosím Vás mohli by jste mi určit slovní druhy ve větě: Seděla na něm tři čápata a obracela nahoru zobáky, jako by od…

Nejlepší odpověď
annas

Mohla jste napsat sama a požádat o kontrolu.

Seděla – sloveso, na – předložka, něm – zájmeno, čápata – podst. jméno, a – spojka, obracela – sloveso, nahoru – příslovce, zobáky – podst. jméno, jako – spojka, by – zvláštní tvar pomocného slovesa, který patří ke slovesu v podmiň. způsobu – nenapsala jste je.
Případně, pokud by nenásledovalo sloveso, pak se píše jakoby a je to spojka.
Doplňuji:
Zapomněla jsem napsat od – předložka.

Další odpovědi
quentos

5 – 7 – 3 – 4 – 1 – 8 – 5 – 6 – 1 – 9 – 9 … co je na tom těžkého…
Doplňuji:
ohledně těch veřte paní Kerberus, já jsem je zvoral. „Jako“ by byla částice v případě přirovnání.

quentos

*ohledně těch posledních dvou