samicek333

Prosím rychle o pomoc při psaní svatebního přání…:/

Ahoj, právě píšu s mámou přání její kolegyni ke svatbě. Je to nějaké vtipné překvapení, takže píšeme humorný dopis, ale nevíme si rady s tímhle:
…, takže jsme se na Vás složil-?-.
…, abyste měl-?- něco do začátku.
Prosím Vás o doplnění Y nebo I na konce těchto dvou vět…

Spěchá…:/
Doplňuji:
píšeme to jako my všichni

Nejlepší odpověď
hanulka11

jestli to píšete jen za ženy /se složily /bude y /
jestli se všichni složili /i muži / bude i
Doplňuji:
a vy abyste měli je to také muž a žena takže … i

Další odpovědi
hawranek

Nevím, jako kdo nebo co to píšete, takže..
My ženy jsme se na Vás složilY
My muži jsme se na Vás složilI
My (obecně muži a ženy dohromady) jsme se na vás složilI
Doplňuji:
Takže v obou případech měkké

venkovan

Pokud my všichni (kdo to je všichni – pro mne ze za tím skrývají muži, ženy i děti)tak je to snad jasné. Nicméně proč psát složili jsme se abyste měli něco do začátku.
Osobně bych to zkusil napsat trochu jinak. Úplně bych utekl od toho „my“.
A jak se toho „my“ zbavíte, rozvine se ten dopis zcela jinak.