Katrous

Prosím o vysvětlení co nejkratším způsobem.

Jde o to jako by jste to měli v sešitu.
1Co je to balada?
2.Rozdíl mezi klasickou-lidovou baladou a moderní(sociální umělou)
3.Čeští nejznámější autoři balad?(5)

Nejlepší odpověď
annas

Balada – je lyrickoepická skladba s tragickým dějem, má rychlý dějový spád. Může být v poezii, ale i v pröze.

Lidová balada – nemá autora, šířila se ústně.
Sociální balada – má sociální motiv – např. sociální prostředí, problémy mezilidské.

K. J. Erben, J. Neruda (zaměňuje baladu a romanci), V. Hálek, J. Vrchlický, P. Bezruč, J. Wolker. Balada v próze – I. Olbracht, M. Majerová.