krkov6378

prosim o odpoved

Zdravim, je mi 17 a měřim pouhých 175 cm, muj tata ma 183cm a mama to kazí ma 165 cm, čili po genetické stránce vim proč sem tak malej, a chtěl bych se zeptat co mám jíst a jak často, abych vyrostl prosím, jinak kamaradka mojí babičky řikala, že její vnučka pila mlíko a rostla do 21 let, takže nevím a žádám o radu

Nejlepší odpověď
anonym

Pitím mléka nic nepokazíš, ale to, dokdy porosteš a jak budeš ve finále vysoký, je dáno geneticky, nikoli stravou (nebudeš-li vysloveně fyzicky strádat) – běžnými potravinami růst neovlivníš.

Další odpovědi
www

Samotnému mléku bych tolik nevěřil, spíše všeobecně vyvážené stravě a samozřejmě důležité jsou geny. Určitě ještě povyrosteš, trvá to déle.
Více ti řekne jen odborník, který zná tvůj zdravotní stav, rodinné dispozice ap.

iceT

Pouhých 175 cm?A co máme dělat my,co nemáme ani 165 čísel?

marci1

Tvoje výška může být 180,5 cm. Samozřejmě zdravá a vyvážená strava je nutná. Omezit cukry, tuky. Jíst více bílkovin, zeleniny. Viz výpočet ve zdroji :

Zdroj: http://www.aha­online.cz/cla­nek/trapasy/31526/jed­noduchy-vzorecek-prozradi-jak-vysoke-bude-vase-dite.html

arygnoc

čas všetko ukáže.
kamarátka babičky má pravdu.
rásť môžeš i do 25 (ale nemusíš).

Reezo

Můžeš zkusit hormony, nebo genetické inženýrství… Ale radši bych se spokojil s tou výškou. Ještě si vzpomínám, že jsem viděl dokument, kde ukazovali exklusivní stroj, který ve středověku natahoval lidi 🙂