E.n

Prosím, jak se pozná..?

Čistě ze zvědavosti, jak se pozná prasklá sahara u motorky?
Doplňuji:
Ano sahara je chladič..

Odpovědi
mosoj

Sahara ??? to je vodní chlazení či co ?
Moje motorky nic takového neměly.

Tak to snad bude vidět kde teče voda ( chladicí kapalina).
Pokud není vidět únik vody a stejně ubývá, tak to jde někde do spalování a vidět to nebude – pak by to bylo nejspíše nějaké těsnění. Zkusil bych ty zázračné kapky.
Pokud je to mikrotrhlinka tak jsou v prodeji jakési „kapky“ které se do chladicí kapliny přidají a mikronetěsnost se utěsní.
Upozorňuji, že s tím nemám zkušenost, ale pokud by nic jiného nezbývalo zkusil bych to.

led

Pokiaľ viem Sahara sa volá aj vojenská motorka používaná wermachtom v Afrikakorps počas 2.svetovej vojny.

Biker_c.raj

Sahara není chladič. Sahara a ventilátor jsou součástí chladiče. Sahara usměrňuje proud vzduchu od ventilátoru směrem na chladič. Takže když je prasklá sahara tak z ní nic nepoteče. Dříve bývaly sahary plechové, teď jsou většinou plastové, takže zalepit nebo svařit.