Molva

Prohlížení volně dostupných „zakázaných“ videí na internetu je to trestné??

Při jedné debatě se známým jsme došli na téma, zda je prohlížení videí se zoofilií, nekrofilií, pedofilií a podobným zvěrstvem stejně trestně odpovědné, jako stahování, držení a distribuce.
Já tvrdím, že pokud je to vědomě, tak ano, kamarád, že ne.
Nechci tady vyvolávat válku o tom, co je nemorální a nechutné (zastávám většinový názor), ale pouze bych rád věděl, kdo má z nás dvou pravdu.

Nejlepší odpověď
klumprt

Není to trestné, pokud nedojde ke stažení a přechovávání (dětská pornografie viz § 192 TrZ), zoofilní záležitosti se smí i přechovávat, ovšem nesmí se šířit dál (§ 192).

Neupozornění policie v tomto případě trestné není. Zcela určitě nejde o schvalování trestného činu podle § 365 TrZ. Trestné činy u kterých je trestné jejich nepřekažení (§ 367) nebo neoznámení (§ 368) jsou taxativně vyjmenovány a § 192 ani § 191 mezi nimi není.

Další odpovědi
zzzzz

Pokud si ho prohlédneš a poté na něj upozorníš policii tak to trestné pro tebe nebude. Pokud by si ji neupozornil, tak v podstatě tr. čin schvaluješ a to už trestné je. Pokud by si na prohlížení toho hnusu ještě někoho přizval, tak by ses dopustil šíření.

bolak

Já pochybuju že může být sledování videa na internetu trestné. Aby to bylo proti zákonu, museli by tím snad někomu ublížit, nebo ne? Každopádně dle mýho je to pořád lepší varianta, než kdyby třeba zoofilové vyběhli do ulic a scháněli ovce na zásun..

wlf

Co se zoofilní pornografie týče, v České republice je trestná pouze její výroba a šíření[1]. Samotné držení (a stahování z Internetu) pro vlastní potřebu zákon neporušuje.

1. Zákon č. 40/2009 Sb., § 191, odstavec 1 konkrétně uvádí: „Kdo vyrobí, doveze, vyveze, proveze, nabídne, činí veřejně přístupným, zprostředkuje, uvede do oběhu, prodá nebo jinak jinému opatří fotografické, filmové, počítačové, elektronické nebo jiné pornografické dílo, (…) které popisuje, zobrazuje nebo jinak znázorňuje pohlavní styk se zvířetem, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.“