Meri

Programování na gymnáziu?

Chodím do 9. třídy a chtěl bych jít na nějakou školu s oborem programování. Našel jsem si některé střední školy, ale moje třídní mi řekla, že prý musím jít na gymnázium. (potřebuju si vybrat dvě školy)

Odpovědi
huxa

Jsem na technickém lyceu-zatím jsem se učili jen naprosté základy v konzoli v C a budeme se ve třeťáku učit znova jen zaklády na Android a javascript. Programovat se ve škole nenaučíš, to musíš doma, ovšem nejvíce se tomu naučíš na vhodné vysoké škole.

ivzez

Znám dvě pražské soukromé odborné střední školy,
které se do značné míry věnují i programování.

Ale myslím, že gymnázium plus VŠ je lepší varianta.