Prodej bytu s hypotékou

Dobrý den, cca před třemi lety jsem zakoupila byt na hypotéku. V současnosti jsem se však přestěhovala do jiného města a potřebovala bych byt prodat. Je možné prodat byt v hypotéce a jaké jsou podmínky? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Obecně řečeno:

  • možné to je
  • nalezněte kupce, který převezme (kromě bytu) i závazek splácet hypotéku
  • banka posoudí ´bonitu´ nového kupujícího a pokud bude vše v pořádku, tak vše převede na tohoto nového kupujícího
  • samozřejmě, že vy se pak s tímto kupujícím dohodnete na úhradě části ceny bytu, která není hrazena hypotékou

Doporučuji, abyste si vše potřebné předjednala ve ´své´ bance, kde vám nepochybně poskytnou přesnější informace.