Loso

Prodavaji se napady?

A odvadi se pak i nejaky dane?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě že se prodávají. Musíš jen najít někoho, kdo ho od tebe koupí. Pokud máš nějaký příjem bez ohledu na to za co to je, musíš platit daně. Pokud chceš ovšem dodržovat zákony. Někteří jedinci tak nečiní a čekají až si pro doplatek na dani přijde exekutor.

Další odpovědi
Anikitos

Záleží jaké nápady:

  1. Patenty (vynálezy), autorská práva (na nějaké dílo)
  2. Ve společnostech (Analytici a teoretici aj.)
  3. Analytické skupinové předvídání budoucnosti (nevím jaký to má odborný název) = je to skupina lidí, kteří mají zadané nějaké téma a mají předpovídat, co se stane v budoucnosti spojeno s tímto tématem. Každý ze skupiny pracuje individuálně; výsledky každého zvlášť jsou pak hodnoceny podle pravděpodobnosti a podle toho, kolik lidí mělo podobnou předpověď atd.
  4. Jiné (např. pokud máš nápad, jak vylepšit nějakou komoditu nebo službu, se kterou obchoduje nějaká firma, můžeš jí svůj nápad prodat, pokud je dobrý a lukrativní — i pokud se jedná o nějakou drobnost, která by dokázala danou věc vylepšit).

Daní se úplně všechno (skoro jakýkoli tok peněz ve společnosti).

ivzez

Ano, nápady se prodávají.
A pokud příjem překročí určitou hranici, odvádí se i daň.

Kepler

Anikitos: za patentování nic nedostaneš, naopak musíš zaplatit. Prachy dostaneš až poté, co si patent někdo koupí.
ad3) Futurologie – bývalé prezidentovo povolání, jeho šéfem byl Walter Komárek

Anikitos

Pravda no. Ale tak každý si snad nechá patentovat jen to, co mu pak bude vynášet. S takovou dostane peníze až v druhé fázi (první fáze je, že sám musí zaplatit).
Takže se neplatí přímo za ten nápad, ale až za jeho užívání ostatními.

A jo sakra, futurologie… to mě mohlo napdadnout :'D Dokonce to ma i název spojený s (předpovídáním) budoucností. :'D (Ale stejně mi připadá, že to mělo nějaký specifičtější název)
Zeman byl spíš prognostik.. tzn, že zkoumá spoustu prvaděpodobných možností, kterých se můžou a nemusí stát – a myslím, že se prognostika nedělá skupinově. :)

Anikitos

Ten 4. bod se nemusí týkat jen firem (může jít i o nějakou vládní, ekonomickou, enviromentální záležitost = prostě pokud víš, jak něco vylepšit, stačí najít někoho, kdo to od tebe koupí… pokud je to fakt dobrý nápad, najdou si tě sami).