nighe

Jak se mohu stat navrharkou a prodavat sve navrhy?

Hodne lidi mi rika, ze umim hezky kreslit a ze bych toho mela nejak vyuzit.Radeji ale kreslim ruzne navrhy(satu,obalu na jidlo nebo kosmetiku,moderni nabytek atd.)Bouzel na skolu je uz pozde a nemam na ni dost penez.Tak me napadlo jestli nekdo nevi jak funguje cely ten proces toho,ze nekdo nakresli navrhy,ktere pozdeji slouzi jako predloha na usiti nebo vyrobu nejakych veci.Jak se nejak publikovat a zacit se tim zivit a prodavat sve navrhy? Diky za vsechny rady
Doplňuji:
A myslim si, ze mam celkem dobre napady a tvurciho ducha.Tahle prace by me moc bavila

Nejlepší odpověď
anonym

Je to jednoduché – nakresli si návrhy – a zkus je prodat (šaty oděvní firmě, nějaké věci firmě vyrábějící nějaké věci).
Také můžeš obesílat designérské soutěže – https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=sou­t%C4%9B%C5%BE+de­sign&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest .
Případně šaty i ušij (resp. věci vyrob) a zkoušej prodat přímo ty – na webech, v buticích…
😉

Další odpovědi
Hamon

Dobrý nápad, hezké návrhy, dobrá práce, to je nic, když tě nikdo nezná. Způsob pořádný skandál a potom můžeš být levá a blbá a pipinky od tebe budou brát plné náruče.

ivzez

Kolik svých návrhů už jsi realizovala?
Víš, jaké vlastnosti mají různé materiály?
Dokážeš své návrhy přizpůsobit účelu a materiálům,
z nichž by měly být vyrobeny nebo ušity?
Proč už je na školu pozdě?

Chceš-li navrhovat módu, byla asi dobrá VŠ textilní (Liberec),
pokud obecně, pak UMPRUM. Obě školy jsou státní, školné se neplatí.

(Umět kreslit nestačí.)