Vera001

Prodala jsem auto bez přepisu. Mám pouze kupní smlouvu. Jak to mám dále řešit?

Zdravím před časem jsem prodala auto, nový majitel ale auto nepřepsal (vím měla jsem si to pohlídat) a nechal ho zvrakovat. O likvidaci nemám žádné papíry, ani SPZ, ani techničak, nic. Mám pouze kupní smlouvu. Jelikož vozidlo není přepsané, pojistka je psaná stále na mě. Mohl by mi někdo poradit, jak to mám dále řešit? Děkuji

Odpovědi
Alesh

Hodně štěstí 🙂
Jinak pokud nepomůže internet, tak by měli poradit na dopravním inspektorátu.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=jak+od­hl%C3%A1sit+au­to+kter%C3%A9+ne­existuje

Ametyst

Sehnat papíry z vrakoviště. Majitelce auta by neměl problém je vydat. Jít na dopravní inspektorát a vyplnit formulář o odhlášení auta z provozu. Kdyby se zachovaly SPZ, bylo by to lepší je přinést.

cukrar

Jak víte, že vozidlo bylo legálně zvrakováno. Pak je od likvidaci záznam v systému, S tímto dokladem vozidlo vyřadíte z registru.
Pokud je to jinak, nežli píšete, musíte to řešit soudně, nebo donutit kupce k přepisu, což se Vám nepovede, páč jemu nic nehrozí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.