MichalM.M

Prodal jsem auto a kupcům bohužel nechal oba technické průkazy, auto nyní nemám, nelze odhlásit a platím povinné ručení.

Dobrý den. Mám problém, který se už pár let snažím marně vyřešit. Před pěti lety jsem prodával auto. Muži, kteří auto kupovali, semnou sepsali kupní smlouvu a protože byli cizinci, tak mi tvrdili, že potřebují oba technické průkazy k převozu auta přes hranice. Řekli, že „techničáky“ mi pošlou zpět i s SPZ abych mohl auto přepsat. Na důkaz že mi je opravdu pošlou, mi ukázali papíry a SPZ které právě vezou jinému člověku, který auto prodával podobně jako já. Bohužel jsem si v tu chvíli neuvědomil, jaké hlouposti se dopouštím a oba technické průkazy jsem jim nechal. Samozřejmě jsem je už nikdy neviděl a zůstala mi jen kupní smlouva, která není notářsky ověřená, takže je vlastně k ničemu. Pět let tedy platím povinné ručení za auto, které nemám. Všichni mi tvrdí, že s tím nejde nic dělat. Doufám, že mi nějak poradíte. Děkuji předem!
Doplňuji:
Děkuji, jen doufám že to za ty roky nemůže být nějak promlčené, všichni mi totiž předtím tvrdili že to nijak nejde, tahle varianta mě nenapadla, díky moc!!

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak v první řadě jste si mohl už dávno nechat vystavit duplikát,tak by jste aspoň zjistil,jestli jste jako majitel uveden stále Vy. Pokud by to bylo v polopřevodu,tak už to dávno platit nemusíte. Pokud jste pořád hlášen jako majitel vozidla,tak Vám to,že to nahlásíte na Policii nepomůže,pokud to Policie neuzavře s tím,že byl pachatel dohledán a případně neproběhne soud. To by tam mohl takhle přijít každý i ten co nic neprodal a kupní smlouvu zfingovat…Už Když jste to prodal,tak jste měl jít s kupní smlouvou a duplikátem TP na pojišťovnu,ale to je Vám asi jasný…Já bych radila nechat si vystavit duplikát TP a zajít na pojišťovnu s kupní smlouvou a domluvit se s nimi,jestli to nejde nějakým způsobem zpětně vyřídit…

Další odpovědi
Miroslavst

Díky bohu, že máte kupní smlouvu. na jejím základě můžete auto v registru dát do tkz. polopřevodu a poté zrušit pojištění odpovědnosti. Pokud jste do té doby neplatil, máte dluh u ČKP, pokud jste platil, je vše v pořádku.
Pak už je to věcí toho, kdo auto koupil.
Já jsem to tak kdysi taky měl a dokonce mi toto poradili na odboru dopravy. V můžete dát do polopřevodu na kohokoli, pokud máte kupní smlouvu, je to jen dobře, protože pokud by se dotyčný vymlouval, máte čím doložit, že koupil.
Bohužel pojistné vám nikdo nevrátí.

člověk

podat trestní oznámení,policie buďto kupce dohledá,nebo ne a případ odloží a na základě tohoto dokladu auto u pojišťovny odhlasíte,
jinak se modlete,aby vozidlo nesloužilo k trestné činnosti,pak byste byl spolupachatel,takže hurá na místní policii.

blba.prace

myslím,že je to jen rada,ale co je úřadu do kupní smlouvy nechápu…bud jste majitel či nikoli a proto místopřísežné prohlášení samozřejmě ověřné a pak se obrátit na odbor dopravy p.Pokorný mdcr.cz..pojištovnu a na dopravní úřad v mistě bydliště)))krás­ný den

cukrar

je třeba rozlišit co je za problém doplnit potřebné informace.
Od uzavření kupní smlouvy nejste právní majitel, i když jste ještě v registru uveden. Povinost platit pojištění má majitel, nikoliv vy, tak nevím proč platíte.
To že jste jim dal techničáky je chyba, ale nejste sám. Takové řeším 1× týdně. Pokud si mě najdete na internetu, zjistíte jak se věci mají
Na policii nechoďte, páč tam Vám nepomůžou!!!

Zdroj: ICQ 55180641