orestez

Proč zaměstnanci v Lidlu mají v uchu komunikátor? A vedou konferenční hovory? Jak přepínají?

A jaký přenos používají?

Odpovědi
led

Používajú nízkodosahový (do 1km vo voľnom priestore) bezdrátový prenos vo frekvencii povolenej pre tieto účely.
Myslím, že majú spoločnú frekvenciu, čo znamená, musia menovať toho komu je hovor určený. Ale najlepšie by vám odpovedali pracovníci, ktorí tieto komunikátory v Lídli používajú

Arne1

Pokud má pokladní dotaz, nemusí mít na pokladně klasický telefon, vytáčet číslo a čekat až to někdo vezme. Obdobně opačně – vedoucí potřebuje něco po někom kdo je zrovna někde na place – místo vyvolávání rozhlasem aby se někam dostavil to prostě řekne do komunikátoru.