Avatar uživatele
Pajus89

Proč z prasklé hadičky u umyvadla neustále stříká studená voda?

Pravěpodobně mi praskla hadička na přívod studené vody u umyvadla. Stříkající vodu lze zastavit pouze vypnutím přívodu studené vody. Tímto je však vypnutá voda pro celý byt.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4260 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Dole pod umyvadlem by měl být samostatně pro každou vodu uzavírací ventil.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Položil jsi otázku a zároveň sis na ní odpověděl. Je logické,že z prasklé hadičky bude,pokud není zavřená,stříkat voda.Smysl mi tedy uniká. Když tedy umíš,hadičku vyměň,když ne,zavolej instalatéra.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
briketka10

kdybys tu vodu nevypnul, tak by stříkala dál !!
je potřeba prasklou hadičku vyměnit !!
Doplňuji:
tak jsem ho taky našla :)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Pokud hadička není připojena na vodovodní řad přes samostatný ventil, ale přímo na vedení, tak hadičku něčím obal a pořádně stáhni. Možná by pomohlo na chvíli zavřít vodu v celém bytě, počkat až voda vyteče z praskliny, osušit a třeba izolepou a provázkem pořádně utáhnout. Voda sice bude potom stejně kapat, ale nebude stříkat. No a vodu v bytě bych si do opravy zapínal jen na chvíli kdy ji budu potřebovat. A rozhodně zavřít na noc, na odchod do práce apod. Vytopený soused není nic milého.
Nicméně – hadička bude na svém ventilu – stačí ho zavřít (pokud ho nezanesl vodní kámen).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vojta.g

Jak odpovedet na Vasi otazku: Proč z prasklé hadičky u umyvadla neustále stříká studená voda?

Zrejme pro to, ze je v ni voda pod vysim nez okolnim tlakem, a prasklina v hadicce je dostatecne velka aby ji mohla voda strikat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

ale nezapomeň upozornit sousedy, jestli například neperou a nevaří já měla velký problém při vyměně bojleru, když se měla uzavřít voda a cikáni prali :))

před 4257 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek