Pajus89

Proč z prasklé hadičky u umyvadla neustále stříká studená voda?

Pravěpodobně mi praskla hadička na přívod studené vody u umyvadla. Stříkající vodu lze zastavit pouze vypnutím přívodu studené vody. Tímto je však vypnutá voda pro celý byt.

Nejlepší odpověď
dudu

Dole pod umyvadlem by měl být samostatně pro každou vodu uzavírací ventil.

Další odpovědi
tom004

Položil jsi otázku a zároveň sis na ní odpověděl. Je logické,že z prasklé hadičky bude,pokud není zavřená,stříkat voda.Smysl mi tedy uniká. Když tedy umíš,hadičku vyměň,když ne,zavolej instalatéra.

briketka10

kdybys tu vodu nevypnul, tak by stříkala dál !!
je potřeba prasklou hadičku vyměnit !!
Doplňuji:
tak jsem ho taky našla :)

venkovan

Pokud hadička není připojena na vodovodní řad přes samostatný ventil, ale přímo na vedení, tak hadičku něčím obal a pořádně stáhni. Možná by pomohlo na chvíli zavřít vodu v celém bytě, počkat až voda vyteče z praskliny, osušit a třeba izolepou a provázkem pořádně utáhnout. Voda sice bude potom stejně kapat, ale nebude stříkat. No a vodu v bytě bych si do opravy zapínal jen na chvíli kdy ji budu potřebovat. A rozhodně zavřít na noc, na odchod do práce apod. Vytopený soused není nic milého.
Nicméně – hadička bude na svém ventilu – stačí ho zavřít (pokud ho nezanesl vodní kámen).

vojta.g

Jak odpovedet na Vasi otazku: Proč z prasklé hadičky u umyvadla neustále stříká studená voda?

Zrejme pro to, ze je v ni voda pod vysim nez okolnim tlakem, a prasklina v hadicce je dostatecne velka aby ji mohla voda strikat.

briketka10

ale nezapomeň upozornit sousedy, jestli například neperou a nevaří já měla velký problém při vyměně bojleru, když se měla uzavřít voda a cikáni prali :))