Magic wiz

Jak šetrně utáhnout vodovodní ventily?

Čím dotáhnout např. rohový ventil na vodu ke dřezu, aby nedošlo k jeho poškrábání, pokud je to celé kulaté? Pokud vezmu klasické sikovky a dám mezi čelisti hadr, stejně se to poškrábe. Existuje nějaké šetrnější řešení? Děkuji

Nejlepší odpověď
elkon

Např. otevřeným (stranovým) klíčem, v místě vývodu. Klíč může být větší, aby tam šel vložit třeba kousek tvrdého papíru. Já to utahuji normálně sikovkami a nikdy jsem to nepoškrabal. Je to také o zručnosti.

Další odpovědi
Emefej

To kulaté místo není určeno pro utahování, použij plochý klíč v místě, kde je vývod vody.

Hlada

Jestli to děláš častěji, tak si můžeš koupit speciální sikovky na chromované armatury s teflonovými vložkami.
Pro jednorázové použití stačí francouzák s vloženou gumou, aby se nepoškodil závit. U roháčků a kolínek jde také zastrčit tyčku z kulatiny a za tu ho utáhnout.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Magic wiz

Nevím, kde se dá přímo odpovědět na odpovědi, vidím tu jen Odpovědět v diskuzi, tak to napišu sem. Takže pokud mám tento ventil:
https://www.kou­pelnypegas.cz/me­dia/catalog/pro­duct/cache/1/i­mage/195b1dd38­8e5527f0bf4057cdd030324/­r/o/rohove_ven­tily-rohacky_cr35d.jpg
který nemá v místě vývodu vody místo pro klíč a je celý kulatý, tak jediný způsob je tedy něco strčit dovnitř a utáhnout pomocí toho, a nebo se těmto „celokulatým“ vyhnout 😁

elkon

Emefej – myslíš, že jsem to napsal nesrozumitelně, když to musíš opakovat? Nebo je tam něco „mezi řádky“?

Emefej

Mezi řádky nic nehledej. Začal jsem psát odpověď v době, kdy zde ještě žádná nebyla, pak jsem si odběhl, vrátil se a odentroval to. Potom jsem zjistil, že už je tam ta tvá.