Proč z F1 vymizela tradice s rozdáváním vavřínových věnců pro vítěze?

Dříve dostávali vítězové ve Formuli 1 kromě vítězné trofeje a lahve šampusu ještě vavřínový věnec a dnes dostanou jenom trofej a šampus a věnec se v současné době už nerozdává. Proč tato tradice s rozdáváním vavřínových věnců vymizela ze současné Formule 1?

Nejlepší odpověď
Emefej

Věnce by na pódiu a na kombinézách závodníků zakrývaly loga sponzorů.

Další odpovědi
annas

Netýká se jen F 1, ale i dalších motorkářských závodů. Sponzoři si stěžovali, že věnce na krku vítězů zakryly jejich logo.

Vedou se diskuse o Grand Prix,další možností je, že by vítězové neměli „usnout na vavřínech“. To je možná zástěrka. Vždyť i věnce byly sponzorované.

https://www.red­dit.com/r/for­mula1/comments/qhvpg/why­_arent_wreathes_han­ded_to_grand_prix_win­ners/

Třeba se věnce vrátí, jako se stalo loni v Brně – jen pro zajímavost.

Autorka Katka Jílková píše

GRAND PRIX ČESKÉ REPUBLIKY 2015: vítězové dostanou vavřínové věnce

"Letošní vítězové tak nedostanou pohár ale vavřínové věnce, tak jako tomu bylo kdysi. .

"Jsem moc ráda, že se vavřínové věnce opět vrátí na stupně vítězů. Můj táta jezdil v 80.letech enduro, takže jsme věnci měli ověšenou celou garáž 🙂

Když se v roce 2000 k závodění vrátil, sbíral už jen samé poháry, které zabraly spousty místa .

Je škoda, že už se věnce nedávají. Hlavní důvod jejich zrušení byl a pořád je ten, že překrývají loga sponzorů…

Jako kdyby nestačilo, že závodníci jsou nuceni na pódiu šaškovat ve slunečních brýlích (i když je zataženo), s hodinkami na rukách a plechovou energy drinků v ruce… Ruku na srdce: bez sponzorů by to ovšem nešlo 🙂"

http://motogpdi­ary.blogspot.cz/2015_08_­01_archive.html