FlAsh_7

Proč vlastně existuje něco jako láska k partnerovi? Co za to může?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na podobné otázky do archivu. Jedna z nich.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-laska-na-prvni-pohled-jednim-slovem-chtic

Proč? Protože je to tak zařízené od přírody. Existují různé pudy – např. obživy, sebezáchovy atd. Ale pud pohlavní jako erotický – prožitek a sexuální – zachování rodu.
------.

Za vznik lásky, která nemusí vzniknout hned na první pohled může tzv. hormon lásky. Je to chemie – vzniká postupně od zamilovanosti až po lásku.

Hormonů je několik, pročtěte si článek, dovíte se víc.

„Chemické fáze lásky“

https://g.cz/4-chemicke-faze-lasky/

Třeba z pohledu ženy, i když to platí i u mužů.

Dotyčná vzplane, když jí něco na muži upoutá. Jde zatím o emoce, které vyprchají, protože se nepromění v city lásky.

Třeba se ženě í přestanou líbit mužovy zvyky, netoleruje jeho prohřešky, něco je pro ni nesnestielné, rozdílné zájmy atd., takže jde o dům dál.

Dotyčný přestává být jejím idolem. Láska se totiž vyvíjí zpravidla postupně – obdiv, touha,. naděje – rodí se láska, která se vyvíjí dál, nebo vznikají pochybnosti a je konec.

Často se stane, že se žena zamiluje i do vraha nebo svého únosce atd.
Jde o tzv. stockholmský syndrom.

Podle staroindické moudrosti je pro lásku třeba spojení náklonností: náklonnost duše = přátelství, náklonnost rozumu = úcta a náklonnost těla = žádostivost.

Zřejmě něco dotyčné z tohoto výčtu chybí, totiž hledá dál. Možná je lehkomyslná, nenašla toho pravého, tudíž stále hledá … zklamání se může projevit u ní třeba i v pracovní morálce. …

Další odpovědi
elkon

Je to prostě tak v přírodě zařízené. Bohužel někdy výjimka potvrzuje pravidlo. To znamená, že i v přírodě dochází k chybám a pak se k sobě mají i jedinci stejného pohlaví. Což v nedávné minulosti bylo považováno za chorobu a hledaly se cesty jak to léčit. Pak si někdo v Americe vymyslel, že je to vlastně „normální“ a svět se najednou zbláznil. Protože pro mnohé, to co je z Ameriky je prostě „svaté“.

dubraro

Rozmnožovací pud.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.