JájsemRaibek

Proč většině Pionýrů neukazuje tachometr?

Většině Pionýrů, přesněji Jawa 20, 21, 23 neukazuje tachometr. Jaký je k tomu důvod?

Nejlepší odpověď
Kepler

Tam je lankový převod v bowdenu, který když není pravidelně mazaný olejem, tak se kousne a pak přetrhne. Tak to aspoň měly kývačky Jawy 250 apod. Jistý si ale nejsem.

Další odpovědi
cukrar

Ürčitě není jen jedna závada, nejčastější je hodně a špatně ohnutý bowden.

aliendrone

Řekl bych, že závada. Někde počínaje náhonem bowdenu, konče samotným budíkem (tacháčem) ;) :D :D